Prekëse/ 6 muaj pas, vajza e Jakup Krasniqit kujton ditën kur Specialja ia arrestoi babanë

Aktuale

Prekëse/ 6 muaj pas, vajza e Jakup Krasniqit kujton ditën kur Specialja ia arrestoi babanë

Më: 4 maj 2021 Në ora: 08:39
Jakup Krasniqi

Sot janë bërë gjashtë muaj që nga arrestimi i ish-zëdhënësit të UÇK-së, Jakup Krasniqi.

Pas disa orësh bastisje në shtëpi, Jakup Krasniqi u arrestuar më 4 nëntor nga zyrtarët e EULEX-it pas një urdhër arresti të lëshuar nga Dhomat e Specializuara, të cilët më pas e nisën drejt Hagës.

Gjashtë muaj më vonë vajza e tij Gresa e ka kujtuar këtë moment, duke e cilësuar si ditën më të frikshme dhe më të dhimbshme të saj.

Në një shkrim në Facebook, ajo shkruar se 100 vite i duket muaji pasi babai i saj gjendet prapa grilave, duke e cilësuar këtë kohë si liri të mohuar për të.

Shkrimi i plotë:

“Drejtësia e vonuar është drejtësi e mohuar”

Sot bëhen 6 muaj prej atij mëngjesi të frikshëm e të dhimbshëm, të ftoft dhe urryes.

6 muaj e më duken si 600 vjet. Po, 100 vjet duket muaji kur larg e mbrapa grilave të mban padrejtësia dhe ligësia.

6 muaj, ende krahëhapur presim përqafimet e lëna në gjysmë.

6 muaj liri e mohuar pa te drejt!

Liria ka emër- UÇK

Liria ka emrin tënd, Jakup Krasniqi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat