Baton Haxhiut ende i ‘dhemb’ fitorja e Albin Kurtit, ja çfarë thotë për qëndrimet e kryeministrit në lidhje me dialogun me Serbinë

Aktuale

Baton Haxhiut ende i ‘dhemb’ fitorja e Albin Kurtit, ja çfarë thotë për qëndrimet e kryeministrit në lidhje me dialogun me Serbinë

Më: 4 maj 2021 Në ora: 08:55
Baton Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu ka folur mbrëmë lidhur me qëndrimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, sa i përket dialogut me Serbinë.

Sipas Haxhiut, Albin Kurti me zvarritjen që po i bën dialogut, tregon se ai nuk e do Kosovën.

“Njeriut që historia do ta fillojë me të, që thotë skam dokumentacion çfarë është bërë me dialogun, që thotë se nuk dimë çfarë është Marrëveshja e Washingtonit, që vendos kushte për dialogun duke ditur që nuk është njeriu që mund të vendosë kushte. Njeriu që i ka sharë të gjithë që kanë marrë pjesë në dialog dhe tani i fton ta ndihmojnë në dialog.

Kam përshtypjen që ky njeri nuk e do Kosovën, kjo është fatkeqësia jonë. Ai i bën më shumë dëm popullit”, ka thënë Haxhiu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat