​Kosnett: FSK po kontribuon në sigurinë rajonale dhe globale

Aktuale

​Kosnett: FSK po kontribuon në sigurinë rajonale dhe globale

Më: 8 maj 2021 Në ora: 23:12
Kosnett

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett ka thënë se vendosja e përbashkët e FSK me ushtrinë amerikane në Kuvajt, është demonstrim i gatishmërisë së Kosovës për të përqafuar përgjegjësitë përtej kufijve të saj që kontribuon në sigurinë rajonale dhe globale.

“Vendosja e përbashkët e FSK-së dhe Ushtrisë Amerikane në Kuvajt është një moment historik i vërtetë - jo vetëm për mbrojtjen e vetë Kosovës, por edhe si një demonstrim i gatishmërisë së Kosovës për të përqafuar përgjegjësitë përtej kufijve të saj që kontribuojnë në sigurinë rajonale dhe globale".

Për këtë ngjarje kanë shkruar edhe liderët e tjerë.

Kosnett gjithmonë është i gatshëm të përgëzoj vendin për të arriturat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat