​Hoxhaj: Ilir Konushevci do të kujtohet si gjeneral që koordinoi aksionet e para

Aktuale

​Hoxhaj: Ilir Konushevci do të kujtohet si gjeneral që koordinoi aksionet e para

Më: 9 maj 2021 Në ora: 12:38
Ilir Konushevci

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në 23 vjetorin e vrasjes së dëshmorit heroit të kombit, Ilir Konushevci, ka thënë se ky luftëtar dhe strateg i pakrahasueshëm, do të kujtohet gjithmonë si gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare që koordinoi aksionet e para në pranverën shqiptare dhe hapi rrugët për furnizim me armatim.

“Me 9 maj të vitit 1998 në Miliskajë të Bajram Currit, ai u vra së bashku me mjekun nga Tropoja Dr. Hazir Malaj pa e parë përfundimin e tregimit që kishin nisur për Kosovën. Andaj, në këtë përvjetor, me dhimbje, por krenarë në Kosovën e lirë të Ilirit, lartësojmë dhe kujtojmë veprën e Gjeneralit tonë. Lavdi”, shkroi në Facebook..

Postimi i plotë

Në 23 vjetorin e vrasjes së tij, sot nderojmë dëshmorin, Heroin e kombit Ilir Konushevci. Luftëtari dhe strategu i pakrahasueshëm, do të kujtohet gjithmonë si Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare që koordinoi aksionet e para në pranverën shqiptare dhe hapi rrugët për furnizim me armatim.

Me 9 maj të vitit 1998 në Miliskajë të Bajram Currit, ai u vra së bashku me mjekun nga Tropoja Dr. Hazir Malaj pa e parë përfundimin e tregimit që kishin nisur për Kosovën. Andaj, në këtë përvjetor, me dhimbje, por krenarë në Kosovën e lirë të Ilirit, lartësojmë dhe kujtojmë veprën e Gjeneralit tonë. Lavdi!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat