Blerim Latifi: Dashnia e disa qytetarëve të Kosovës për Palestinën, trashëgimi e Titos

Aktuale

Blerim Latifi: Dashnia e disa qytetarëve të Kosovës për Palestinën, trashëgimi e Titos

Nga: G.B Më: 12 maj 2021 Në ora: 10:46
Blerim Latifi

Njohësi i çështjeve politike, Blerim Latifi, ka reaguar për konfliktin Izrael-Palestinë.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se dashuria e papërmbajtur disa qytetarëve për Palestinën është edhe trashëgimi e Titos, pra jugonostalgji dhe më së paku ka të bëjë me dhimbjen për viktimat e pafajshme, përcjell Bota sot.

Ai ka thënë se titujt e Rilindjes të vitit 60-ta e 70-ta janë të ngjashëm me këta tipat e sotëm që dënojnë Izraelin dhe mbështesin Hamasin.

Postimi i tij i plotë:

Kjo dashnia e papërmbajtur disa kosovarëve për Palestinën është edhe trashëgimi e Titos, pra jugonostalgji. Më së paku ka të bëjë me dhimbjen për viktimat e pafajshme të konfliktit izraelito-palestinez. Lexoni artikujt e Rilindjes të viteve '60 e '70 dhe do ta shikoni sesa janë të ngjashëm me këta tipat e sotëm që dënojnë Izraelin dhe mbështesin organizatën terroriste, Hamasin. Qysh ka qenë ajo parulla pas vdekjes së Titos: I posle Tita, Tito! Edhe pas Titos, Tito!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat