​Nesër vazhdon vaksinimi i personave mbi 65 vjet në Kosovë

Aktuale

​Nesër vazhdon vaksinimi i personave mbi 65 vjet në Kosovë

Më: 13 maj 2021 Në ora: 13:50
Foto ilustrim

Me rastin e festës së Fitër Bajramit sot në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” nuk ka pasur vaksinime. Vaksinimi me vaksinën antiCOVID-19 të personave mbi moshën 65-vjeçare do të rifilloj sërish nesër.

Procesi i vaksinimit do të filloj në ora 08:00 dhe do të vazhdoj deri në orën 19:30.

Ministria e Shëndetësisë ja treguar se të premten vaksinimi i personave mbi moshën 65-vjeçare do të filloj edhe në qendrat e vaksinimit nëpër komunat e Kosovës.

Të mërkurën në Kosovë kanë mbërritur 38 mijë e 400 vaksina antiCOVID-19. Po të njëjtën ditë, UINCEF derisa tregoi edhe për arritjen e vaksinave AstraZeneca, njoftoi edhe se në fillim të muajit qershor në Kosovës do t’i sjellin edhe 100, 620 doza të vaksinës Pfizer.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat