Sot 31 vjetori i themelimit të Degës së I-rë të LDK-së, Beqiri kërkon përkrahje më të madhe nga partia

Aktuale

Sot 31 vjetori i themelimit të Degës së I-rë të LDK-së, Beqiri kërkon përkrahje më të madhe nga partia

Më: 13 maj 2021 Në ora: 17:14
Ismet Beqiri

Dega e I-rë e LDK-së Kodra e Trimave në Prishtinë sot feston ditëlindjen e 31-të.

Kryetari i kësaj dege, Ismet Beqiri u shpreh se ajo është nga degët më të suksesshme të LDK-së.

Beqiri tutje tha se ajo degë meriton përkrahje edhe më të madhe nga partia, e cila fatkeqësisht nuk ka qenë çdoherë konform rezultateve.

Postimi i plotë:

Miq të dashur,

Sot Dega e I-rë e LDK-së Kodra e Trimave në Prishtinë feston ditëlindjen e 31-të.

Ishte dhe mbetet nga degët më të suksesshme të LDK-së.

Ndër degët më të dashura dhe respektuara të Presidentit Historik Ibrahim Rugova, akademik Fehmi Agani.

Falenderim dhe respekt qytetarëve të mrekullueshëm të kësaj lagjeje dhe fshatrave pjesë e Degës tonë, për përkrahjen e dhënë gjatëgjithë këtyre viteve.

Përkujtim dhe nderim për gjithë ata aktivist që më nuk janë në mesin tonë.

Dega jonë meriton përkrahje edhe më të madhe nga partia, e cila fatkeqësisht nuk ka qenë çdoherë konform rezultateve.

Për shkak të gjendjes pandemike, shfrytëzoj rastin në këtë mënyrë, ti falenderoj të gjithë aktivistët dhe zyrtarët e të gjitha niveleve të Degës, nëndegëve, forumit të gruas dhe forumit rinor për punën e bërë për këto mbi 3 dekada.

Për mua ka qenë dhe është nder dhe privilegj të jam pjesë e këtij rrugëtimi 31 vjeçar, për 3 mandate Sekretar i Degës dhe 5 mandate Kryetar i Degës.

Urime 31 vjetori i themelimit të Degës,

Zoti ju bekoftë juve dhe familjet tuaja

Me respekt,

Ismet Beqiri

Kryetari i Degës

Image
LDK
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat