Deputeti i VV-së pas konfiskimit të narkotikëve: Luftimi i krimit të organizuar është i domosdoshëm

Aktuale

Deputeti i VV-së pas konfiskimit të narkotikëve: Luftimi i krimit të organizuar është i domosdoshëm

Nga: A.SH Më: 17 maj 2021 Në ora: 23:24
Vetëvendosje

Sot në Lipjan u konfiskuan një sai e madhe e kokainës.

Deputeti i VV-së, Adnan Rrustemi, ka thënë se, përballë dy shkollave të mesme në Lipjan, sot u goditë me efikasitet një bazë e trafikimit me narkotikë.

Sipas tij, luftimi i krimit të organizuar është i domosdoshëm dhe po kaq një prioritet i përhershëm.

Postimi në Facebook:

Një aksion i Qeverisë së Kosovës i koordinuar me partnerët ndërkombëtarë konfiskoi një sasi të konsiderueshme të kokainës në Lipjan. Pikërisht përballë dy shkollave të mesme në Lipjan, sot u goditë me efikasitet një bazë e trafikimit me narkotikë. Luftimi i krimit të organizuar është i domosdoshëm dhe po kaq një prioritet i përhershëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat