“Shpërthen” Halil Geci ndaj Hashimit dhe Ganiut – zbulon të pathënat për lidhjet e tyre me UDB-në serbe

Aktuale

“Shpërthen” Halil Geci ndaj Hashimit dhe Ganiut – zbulon të pathënat për lidhjet e tyre me UDB-në serbe

Nga: N.Sh. Më: 11 qershor 2021 Në ora: 12:19
Gani dhe Hashim Thaçi

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci thotë se dialogun me Serbinë të zhvilluar në Burksel e kanë vëshitrësuar shitësit e atdheut.

Geci përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social Facebook, shprehet se, Hashim Thaçi me vëllain e tij, Ganiun, ishin joshur e mashtruar nga argjenturat e ndryshme.

Ai thotë se Ganiu ishte i shitur dhe i rekrutuar si spiun i UDB-së serbe.

Geci shkruan se raporti i Dick Martyt në Këshillin e Evropës ishte meritë e vëllezërve Thaçi, që sips tij, supuzohet se mbi 90% e materialeve të grumbulluara nga Marty janë marrë nga këta dhe rrethi i tyre.

Shkrimi i plotë:

Dialogun me Serbinë e kanë vështirësuar shitësit e Atdheut

Temë e pashmangshnme këto ditë janë bisedimet me Serbinë dhe Zajdnica e nënshkruar dhe e ratifikuar në parlament nga tradhëtaret e vendit!

Raporti i Dick Marty i 16 dhjetorit 2010 i ka përmbysur vuajtjet dhe dhimbjet e popullit të pa fajshëm nga pakujdesia i disave nga shkerdhatat që ishin joshur e mashtruar  mbas nji hiçi i shitur të agjenturat Franceze me emrin Hashim, dhe Gani Thaçi i shitur dhe i rekrutuar si spiun UDB-së i marrur në polici që nga koha e maskave, këta dhe disa mbështetës të tyre e kanë sjellur Kosovën sa të harrohen vuajtjet dhunimet vrasjet e përmbi 2300 fëmijve,13000 të vrarëve e të zhdukurve si dhe djegiet dhe shkatërrimet masive të pasurisë duke e lënë tokën e djegur e të shkretuar..!

Raporti i Dick Marty në Këshillin e Evropës ishte meritë e këtyre dy shpiunave të Brojes Gani dhe Hashim Thaçit nga të cilët supozohet se 90% të matrialeve të grumbulluara që Dick Marty i kishte raportuar para Këshillit të Evropës janë marrur nga këta tradhëtar dhe rrethi i tyre.

Materialet  dhe provat që mbështeti Marty në këtë raport janë ato që ka mbledhur prokuroria serbe për krime të Iuftës, që është një material i jashtëzakonshëm, ndoshta më i miri që është punuar ndonjëherë, dhe detyra ime thotë ish-ambasadori i Serbis në Zvicër ka qenë që t’ia ofrojë, t’ia sygjeroj dhe tregoj atë material, e ti ndihmojë për të ardhur deri tek kontakti ndërmjet përfaqësuesit të prokurorisë sonë dhe Dick Martyt, dhe në fund ia kemi arritur kësaj”, thotë ish-ambasadori i Serbisë në Zvicër, Milan St. Protiqć.

Ky dëm kolosal që ja kanë bërë këta tradhëtar atëdheut si dhe rrethi i tyre i mbeshtetur nga PDK-ja dhe LDK-ja ku e kanë pruar Kosovën deri te shpërbërja  ka qenë një kurth minjësh e përgaditur nga agjensitë e forta dhe të talentuara që kanë punuar me zell e pa fije vështirësie, kur dihet botrisht se Serbia ka arritur me e futur spiunazhin në NATO, dhe e ka ditur saktësisht kur nisen bombardimet cili shtet ka me bobarduar sot në cillat caqe kanë me u sulmuar, kurse UÇK-n dhe  lëvizjet e tyre i kanë pasur në grusht nga i pari i shtabit Hashimi në Shtab, dhe në teren nga i vllai i tij Gani Thaçi dhe përkrahsit e tyre!

Me shtëpinë e verdhë në Shqipëri Serbia i ka mbuluar mijëra e mijëra viktima shqiptare që ua kanë marrur organet disa i kanë djegur e disave ua kanë humbur gjurmet krejt, e disa janë gjetur e vërtetuar në varre masive si viktima që ua kanë marrur organet.

Levizjet e shtëpis të bardhë dhe këmbngulsia e Bidenit që ti sanksionoj ata që tentuan te luajnë me kufi është një shpresë e vetme që zajednica të mos diskutohet, dhe një shtagë thaneë për Kristaqin Vućićin që në bisedimet e ardhshme të liderve ballkanik të vehen simbolet e shtetësisë të Kosovës dhe Kosova të trajtohet e barabartë me Shqipërinë dhe Serbinë dhe vendet tjera të rajonit.

Albin Kurti dhe qeveria e tij e ka vështirë të pastroj mutin 20 vjeqar të Hashimit i cili i udhëhiqte proceset dhe që kishte me vete edhe LDK-në edhe PDK-në, derisa  Xhorxhi Ëashingtoni i Kosovës i cili vrajke dhe kthjelke përfundoi në biruc pikrisht nga ai që e pagëzoi me emrin Xhorxh! Sot po e thrrasin Xhorxh Biruca...!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat