Hyri në tejkalim në vijë të plotë, gjobitet dhe një pjesëtar i policisë

Aktuale

Hyri në tejkalim në vijë të plotë, gjobitet dhe një pjesëtar i policisë

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 23:43
Hyri në tejkalim në vijë të plotë, gjobitet edhe një pjesëtar i policisë

Policia e Kosovës ka gjobitur edhe një pjesëtar të sajin për thyerjen e rregullave në trafik.

I njëjti po qarkullonte me veturë zyrtare të Policisë, teksa hyn në tejkalim në vijë të plotë.

Policia e Kosovës me anë të njoftimit ka thënë se të gjithë pjesëmarrësit në trafik, përfshirë edhe policët duhet t’iu përmbahen rregullave.

Njoftimi i Policisë:

Automjeti që shihni në këtë foto është i Policisë së Kosovës, ndërsa pas pranimit të informacioneve relevente është identifikuar shoferi i tij dhe Policia ka marr masat adekuate përfshirë edhe shqiptimin e gjobës ndaj këtij punonjësi policor. Kerkohet nga të gjithë pjesëmarrësit në trafik qofshin ata edhe zyrtarë policor apo të tjerë të ju përmbahen rregullave në trafik sepse zero tolerancë do të aplikohet ndaj secilit pa dallim.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat