Parashikimi i Ridvan Berishës, ia bën pak qejfin vetës – asnjë komunë nuk e fiton LVV-ja

Aktuale

Parashikimi i Ridvan Berishës, ia bën pak qejfin vetës – asnjë komunë nuk e fiton LVV-ja

Nga: N.Sh Më: 21 korrik 2021 Në ora: 21:36
Ridvan Berisha

Gazetari Ridvan Berisha, përmes një postimi në Facebook, ka parashikuar rezultatin e zgjedhjeve komunale.

Berisha ia ka bërë qejfin vetës me këtë parashikim se cili prej subjekteve politike mund të fitojë në secilën komunë.

Berisha thotë se në kryeqytet pritet balotazh mes LDK-së dhe LVV-së ndërsa fituesin e përcakton PDK, AAK dhe Nisma.

Tutje, Berisha në asnjë komunë nuk e ka propozuar fitoren e LVV-së, por të subjekteve të tjera politike.

Më poshtë sjellim postimin e Berishës:

Shtatë komunat e mëdha dhe rezultati sipas leximit tim: Prishtinë – Balotazh, LVV me LDK, fituesin e përcakton PDK, AAK dhe Nisma

Mitrovicë – Bedri Hamza, kryetar me balotazh

Prizren – Shaqir Totaj me balotazh

Gjakove – Ardian Gjini me balotazh

Gjilan – Lutfi Haziri, pa balotazh

Peje, LDK me balotazh

Ferizaj, Agim Aliu – pa balotazh

Komunat e tjera:

Suhareke, AAK

Deçan, AAK

Istog, AAK

Junik, AAK

Dragash, PDK

Viti, LDK

Kaçanik, PDK

Shtime, PDK

Kamenice, Qendron Kastrati me balotazh nëse vendosë të kandidoj

Vushtrri, PDK me balotazh

Kline, PDK me balotazh

Skenderaj e Drenas dihet, PDK

Vota ne komuna nuk e reflekton disponimin e zgjedhjeve nacionale, e shohim dhe jemi dëshmitarë të rezultateve.

Uroj së pari që zgjedhjet të jenë të lira e demokratike!

Natën!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat