​MPJD: 26 persona në Kroaci janë në proces të lirimit nga spitali, një person në gjendje më të rëndë

Aktuale

​MPJD: 26 persona në Kroaci janë në proces të lirimit nga spitali, një person në gjendje më të rëndë

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 16:15
Skena nga vendi i aksidentit

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka bërë të ditur që 26 persona të aksidentuar në Kroaci janë në proces të lirimit.

“Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), nga komunikimi me autoritetet kroate përmes ambasadës së Kosovës në Zagreb, lidhur me gjendjen e bashkatdhetarëve të aksidentuar dje në Sllavonski Brod, njofton opinionin publik se nga të dhënat e konfirmuara deri në orën 14:00, janë 26 persona në proces të lirimit nga spitali”, njofton ministria.

Trajtimin mjekësor në spital do ta vazhdojnë 15 persona gjendja shëndetësore e të cilëve është stabile.

Vetëm një rast është në gjendje më të rëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat