"Që dy javë jeni kthyer në Gjakovë"/ Përplasen Ardian Gjini dhe Mimoza Kusari

Aktuale

"Që dy javë jeni kthyer në Gjakovë"/ Përplasen Ardian Gjini dhe Mimoza Kusari

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 21:07
Mimoza Kusari-Lila dhe Ardian Gjini

Kandidati i AAK-së për kryetar të Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka theksuar se gjatë qeverisjes së Mimoza Kusarit më 2016 dhe 2017 kjo komunë është diskualifikuar nga grantet.

Gjatë vitit 2016 dhe 2017, Komuna e Gjakovës është diskualifikuar nga grantet për shkak se nuk e ka shpenzuar mbi 75% të buxhetit”, tha Gjini në debatin zgjedhor.

Gjini gjatë emisionit është përplasur me kandidaten e VV-së, Mimoza Kusari-Lila.

Ju qe dy javë jeni ktheyer në gjakovë”, tha ai.

Kusari Lila tha se në Gjakovë ka pasur vetēm në ndërtime dhe asfallt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat