Tensione në veri/ Sekretari i NATO-s bisedon me Kurtin dhe Vuçiqin, iu kërkon këtë gjë

Aktuale

Tensione në veri/ Sekretari i NATO-s bisedon me Kurtin dhe Vuçiqin, iu kërkon këtë gjë

Nga: A.M Më: 26 shtator 2021 Në ora: 14:46
Sekretari i Përgjithshëm i NATO -s Jans Stoltenberg

Sekretari i Përgjithshëm i NATO -s, Jans Stoltenberg ka njoftuar se ka biseduar me Albin Kurtin dh Aleksandër Vuçiqin për situatën në veri të Kosovës.

Ai në një postim në Twitter tha se kërkoi nga Beogradi dhe Prishtina që të tregohen të përmbajtur dhe t'i kthehen dialogut

Mandati i KFOR -it mbetet të sigurojë një mjedis të sigurt dhe të mbrojtur dhe liri të lëvizjes për të gjithë”, deklaroi Stoltenberg, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Bisedova me Aleksandar Vuçiqin dhe Albin Kurtin për nevojën e përshkallëzimit në veri të Kosovës. Është jetike që edhe Beogradi edhe Prishtina të tregohen të përmbajtur dhe t'i kthehen dialogut. Mandati i NATO-s dhe KFOR -it mbetet të sigurojë një mjedis të sigurt dhe të mbrojtur dhe liri të lëvizjes për të gjithë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat