Vlora Ҫitaku: Ҫfarë po kërkon ambasadori rus në kufirin Kosovë-Serbi?

Aktuale

Vlora Ҫitaku: Ҫfarë po kërkon ambasadori rus në kufirin Kosovë-Serbi?

Nga: H.O. Më: 26 shtator 2021 Në ora: 17:46
Vlora Çitaku

Nënkryetarja e PDK-së dhe ish ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Ҫitaku ka shkruar në rrjetet sociale duke kërkuar përgjigje se ҫfarë po kërkon ambasadori rus  në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë.

Ҫitaku ka pyetur pse ambasadori i Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan Kharchenko nodhet në kufi bashkë me minitrin serb të Mbrojtjes.

Postimi i plotë:

Çfarë po bën ambasadori rus në Beograd duke patrulluar kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Pse është atje me ministrin serb të Mbrojtjes?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat