​Pjesëtarët e KFOR-it vëzhgojnë nga afër gjendjen në veri - a kanë ndonjë plan për ndërhyrje!?

Aktuale

​Pjesëtarët e KFOR-it vëzhgojnë nga afër gjendjen në veri - a kanë ndonjë plan për ndërhyrje!?

Më: 27 shtator 2021 Në ora: 18:55
Foto ilustrim

Dhjetëra ushtarë të KFOR-it dhe dy automjete të tyre kanë ndaluar në fillim të barrikadave në drejtim të Jarinjës.

Ata po qëndrojnë aty, duke vëzhguar situatën dhe nuk dihet nëse janë pjesë e ndonjë plani për ndërhyrje.

Mësohet se një situatë e ngjashme me KFOR-in po ndodh edhe në drejtim të kufirit të Bërnjakut, ku dy automjete të tyre janë pozicionuar edhe atje.

Tensionet në veri kanë nisur pas vendosjes së reciprocitetit për targat e automjeteve nga Serbia

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat