Albin Kurti takon policin që e arrestoi para 16 viteve, befason me fjalët: Ja pse nuk ia dhashë dorën

Aktuale

Albin Kurti takon policin që e arrestoi para 16 viteve, befason me fjalët: Ja pse nuk ia dhashë dorën

Nga: P.R Më: 3 tetor 2021 Në ora: 17:20
Albin Kurti dhe Besart Ahmeti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti gjatë ditës së sotme ka pritur në takim Ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sfeclën dhe udhëheqësit e lartë të Policisë së Kosovës, pas përfundimit të aksionit në veri të vendit.

E në mesin e zyrtarëve që takuan, ishe edhe Besart Ahmeti, për të cilin Albin Kurti ka pas edhe disa fjalë, teksa ka ndarë edhe një fotografi kur Ahmeti e kishte arrestuar Kurtin atë kohë gjatë një proteste të Lëvizjes Vetëvendosje.

“Në zyren time në Kryeministri, sot prita ministrin e brendshëm dhe udhëheqës të lartë të Policisë së Kosovës. Në mesin e tyre ishte edhe Besart Ahmeti, të cilin e ritakova nga afër pas 16 vjetëve. Kapiteni Ahmeti ka udhëhequr profesionalisht policë të njësisë speciale në Bërnjak dhe ka zhvilluar shkëlqyeshëm negociata në terren atje. Nuk ia shtrënguam dorën njëri-tjetrit, për shkak të pandemisë”, ka shkruar kryeministri Albin Kurti në instagram, përcjellë “Bota sot”.

 

Image
Image
Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat