Abdixhiku në mbyllje të fushatës së LDK-së: Rikthimi ynë i madh politik është afër

Aktuale

Abdixhiku në mbyllje të fushatës së LDK-së: Rikthimi ynë i madh politik është afër

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 19:41
Lumir Abdixhiku

Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka mbyllur fushatën zgjedhore prej 30 ditësh.

Lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka prezantuar të gjithë kandidatët të cilët i kanë hyrë garës për të qeverisur me komunat e Kosovës.

Për secilin kandidatë të tij, Abdixhiku dha lëvdata dhe arsyeje pse duhet të votohen ata në zgjedhjet që do të mbahen këtë të diele, pra më 17 tetor.

Abdixhiku thotë se tashmë është i bindur që është afër rikthimi i madh politikë i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Abdixhiku: Rikthimi ynë i madh politik është afër

“Kemi thënë gjithherë se zgjedhjet janë festë, e festa duhet parë përherë sepse nuk ka asgjë më të vlefshëm sesa besim qytetarë e besimi i dhënë me votë[...]Sot jam mëse i bindur që rikthimi ynë i madh politikë është afër[...] LDK garon me ekipin më të kualifikuar në vend, kandidatet tanë janë njerëz me integritet, përvojë dije e vullnet të jashtëzakonshëm”, tha Abixhiku.

I pari i LDK-së tha edhe se partia me të cilën ai udhëheq hap dyer e shpresë në çdo familje, për çka tha se besimin e marrë do të bëjnë kujdestari me përgjegjësi.

Abdixhiku: LDK hap dyert e shpresës

“Me besim në zot, me dashurinë për shtet, me lidhje të fortë ndaj njëri tjetrit LDK shtrinë dorën për të gjithë. Të dielën më 17 tetor, Lidhja Demokratike e Kosovës do të hap dyert shpresës për secilën shtëpi e familje, për çdo lagje të fshatit e qyteteve tona. Këto janë zgjedhjet e dinjitetit, mirëqenies dhe garancës se vullneti juaj politik është themeloi i demokracisë për qytetarët dhe vendin tonë. Si të tillë besimin e marrë më 17 tetor do ta kujdestarojmë me përgjegjësi. Le të udhëtojmë sëbashku në këtë rrugëtim gjithë për të gjithë”, u shpreh Avdixhiku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat