Fakte që nuk i keni ditur për aksionin policor në pjesën veriore kundër krimit dhe kontrabandës

Aktuale

Fakte që nuk i keni ditur për aksionin policor në pjesën veriore kundër krimit dhe kontrabandës

Nga: N.Sh Më: 16 tetor 2021 Në ora: 13:02
Policia e Kosovës

Policia dhe Doganat e Kosovës, ditë më parë zhvilluan një operacion kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në disa pjesë të Kosovës, por këtë aksion e kryen edhe në veri.

Driton Tali këshilltar i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka treguar detaje për këtë aksionin e veriut.

Ai shkruan në Facebook se, ky aksion u zhvillua nga Prokurorja e cila është serbe, gjykatës i procedurës i cili poashtu është serb, si dhe shumica e pjesëtarëve të Policisë ishin serbë.

Në këtë aksion sipas Talit, shumica që u arrestuan janë shqiptarë, që dëshmon se ky aksion nuk ishte politik.

Postimi i plotë:

Operacioni policor në pjesën veriore të Mitrovicës:

Prokurorja e cila zhvilloi hetimet paraprake është serbe.

Gjykatësi i procedurës paraprake është serb.

Pjesëtarët e njësisë së reagimit të shpejtë të cilët morën pjesë në atë aksion shumica ishin serbë.

Ndërsa shumica e të arrestuarve dhe të kërkuarve janë shqiptarë.

Pra, ky aksion për institucionet shtetërore të Kosovës nuk ishte aspak politik por krejtësisht aksion kundër krimit dhe kontrabandës.

Pos në kokat e ..., të disa analistëve të regjimit të vjetër dhe klikës së Vuçiqit ky aksion ishte "aksion kundër komunitetit serb" (për shkak të poenave politik).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat