Mbi 666 mijë qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës anti Covid në Kosovë

Aktuale

Mbi 666 mijë qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës anti Covid në Kosovë

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 16:57
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7 mijë e 726 doza të vaksinës kundër COVID-19, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë(MSH), sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

MSH ka njoftuar se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.497.408 doza të vaksinës.

Deri më sot 666 mijë e 265 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës antiCovid.

Sot në Kosovë janë regjistruar edhe 15 raste të reja me Covid-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat