Mërgim Lushtaku ka disa fjalë pas rezultatit të votave nga diaspora

Aktuale

Mërgim Lushtaku ka disa fjalë pas rezultatit të votave nga diaspora

Nga: M.H. Më: 24 tetor 2021 Në ora: 20:32
Mërgim Lushtaku

Deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku, ka reaguar pas njoftimit të KQZ-së për atë se si diaspora ka votuar për garën në qytetin e Skenderajt, ku PDK është përfaqësuar nga Fadil Nura.

Ai përmes një postimi në Facebook falenderoi diasporën për përkrahjen e tyre ndaj PDK-së, përcjell “Bota sot”.

Lushtaku shton se së bashku vazhdojmë edhe shumë punë të mira për Skënderajn.

Postimi i plotë

Faleminderit diasporë , faleminderit bashkëqytetarë të Skënderajt që jetoni dhe veproni në diasporë!

Mbi 80% e juve votuat për PDK-në dhe kandidatin e saj z. Fadil Nura. Kjo përqindje e lartë dëshmon besimin dhe vlerësimin e lartë që keni për PDK-në dhe qeverisjet e mira të saj në Skënderajn tonë.

Së bashku vazhdojmë edhe shumë punë të mira për Skënderajn!

Mergim Lushtaku

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat