Si fëmijë ishte betuar para bustit të Adem Jasharit, sot bëhet ushtar i FSK-së

Aktuale

Si fëmijë ishte betuar para bustit të Adem Jasharit, sot bëhet ushtar i FSK-së

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 20:54
Petrit Behrami

Petrit Behrami, si trevjeçarë ishte betuar para bustit të Adem Jasharit në Prekaz.

Që atëherë, ai veçse kishte nisur rrugën për t’u bërë pjesë e Ushtrisë së Kosovës.

Këtë e dëshmoi dy ditë më parë.

Petrit Behrami kishte bërë bëtimin sëbashku më 180 ushtarë të tjerë në Kazermën e FSK-së “Skënderbeu” në Ferizaj.

Ndërkaq, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, kishte qëndruar të dielën në familjen Behrami për ta uruar Petritin.

Në një shkrim në Facebook, Musiu tha se fotografitë dëshmojnë që në jetë duhet të kesh qëllim dhe ta ndjekësh ëndrrën e ta bësh realitet.

“Në familjen e Arif Behramit për ti uruar për djalin Petritin i cili para dy dite u betua si ushtar i Kosovës-FSK. Petriti qe kur ishte 3 vjeçar e kishte të qarte se do të behej ushtar i Kosovës”.

“Urime Petrit paq fat e zoti të bekoftë!”, ka shkruar Musliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat