Numërohen votat me kusht në Mitrovicë, Bedri Hamza kandidati më i votuar

Aktuale

Numërohen votat me kusht në Mitrovicë, Bedri Hamza kandidati më i votuar

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 20:52
Foto ilustrim

Numërohen votat me kusht në Mitrovicë, ky është kandidati më i votuar

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin e votave me kusht në disa komuna të Kosovës.

Në komunën e Mitrovicë, në krye të listë është kandidati i PDK-së, Bedri Hamza me 417 vota.

I dyti për nga numri i votave është kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje , Agim Bahtiri me 295 vota.

Pas tij qëndron kandidati i LDK-së, Armend Agolli me 109 vota.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat