Zemaj: Do të fitojmë në të gjitha komunat që jemi në balotazh, përfshirë edhe kryeqytetin

Aktuale

Zemaj: Do të fitojmë në të gjitha komunat që jemi në balotazh, përfshirë edhe kryeqytetin

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 09:03
Armend Zemaj

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se LDK-ja pretendon që t’i fitojë të gjitha ato komuna që kjo parti është në balotazh.

Tutje, Zemaj tha se besimi që i ka ofruar diaspora një subjekti politik siç është VV-ja ka rezultuar më shumë mashtrim.

Deputeti Zemaj, poashtu tha se do të fitojnë edhe kryeqytetin.

“LDK pretendon që t’i fitojë të gjitha ato komuna që ka arritur rezultate të kënaqshme që është balotazhi pavarësisht atyre që i ka kaluar në raundin e parë. Të gjitha që kanë hyrë në balotazh dhe në shumicën është e para dhe do të mbetet ashtu”.

“Votat e diasporës kanë treguar që dalë ngadalë edhe puna dhe përkushtimi dhe pasqyra e një qeverie popullsite është parë që edhe diaspora një besim që i ka ofruar një subjekti politik fatkeqësisht ka rezultuar më shumë mashtrim dhe për këtë arsye nuk po shohin asnjë rezultat”.

“Andaj në këtë periudhë të shkurtër është shumë pozitive që jo vetëm por edhe për subjekte tjera është rritur besimi në raport me mërgatën tonë. Do të fitojmë në të gjitha komunat që hyjmë në balotazh përfshirë edhe kryeqytetin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat