Milazim Krasniqi kundër “Natës së shtrigave”: E tmerrshme se si na u infiltrua kjo antikulturë

Aktuale

Milazim Krasniqi kundër “Natës së shtrigave”: E tmerrshme se si na u infiltrua kjo antikulturë

Nga: M.L. Më: 31 tetor 2021 Në ora: 19:52
Foto ilustrim

Edhe në Kosovë sikurse edhe në shumë vende të tjera të botës festohet festa e “Halloëeen-it” apo siç njihet ndryshe “Nata e Shtrigave”.

Profesori universitar, Milazim Krasniqi nëpërmjet një postimi në Facebook ka reaguar kundër festimit të kësaj feste. Ai e konsideron si antikulturë që promovon shëmtinë si vlerë.

Ky është postimi i plotë i tij:

Sonte dola me ecë kah rruga B. Tërë rrugën pashë plot djem e vajza , sidomos vajza, të shëmtuara me maska e me vizatime perverse në fytyrë. Dukeshin shumë keq. Më së shpeshti shfaqeshin me maska vampirësh po edhe lloj lloj shëmtirash të tjera.

E tmerrshme se si na u infiltrua kjo antikulturë, ky idiotizëm. Intenca e natyrshme e njeriut është të duket sa më bukur. Ndërsa, kjo antikulturë, e promovon shëmtinë si gjoja vlerë. Hiquni more kësaj idiotësie! Promovojeni bukurinë që ua ka falë Zoti.

Përbrendësojini vlerat e mirëfillta morale e kombëtare, që të jeni vetë të lumtur e të dobishëm për shoqërinë e kombin tonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat