Mbi 754 mijë qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë antiCOVID-19

Aktuale

Mbi 754 mijë qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë antiCOVID-19

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 07:27
Ilustrim

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.602.881 doza të vaksinës. Kurse, deri më sot 754.429 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Kështu thuhet në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë(MSh), sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës(IKShPK).

“Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.748 doza të vaksinës kundër COVID-19. Kurse, nga 1.324 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 26 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.631. Në total numri i rasteve aktive është 380”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat