Osmani takon Udhëheqësin e Komitetit Ushtarak të NATO-s, bisedojnë për anëtarësim e Kosovës në NATO

Aktuale

Osmani takon Udhëheqësin e Komitetit Ushtarak të NATO-s, bisedojnë për anëtarësim e Kosovës në NATO

Nga: A.SH Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 18:04
Foto nga takimi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me ministrin e mbrojtjes, Armend Mehaj kanë takuar Udhëheqësin e Komitetit Ushtarak të NATO-s, Admiralin Rob Bauer.

Ajo ka thë në se, në takim ka theksuar vizionin e qartë të Kosovës për anëtarësim në NATO dhe se kjo do t’i kontribuonte jo vetëm paqes e stabilitetit në vendin tonë, por edhe në rajon e më gjerë.

Postimi në Facebook:

Në takim me Udhëheqësin e Komitetit Ushtarak të NATO-s, Admiralin Rob Bauer, kam theksuar vizionin e qartë të Kosovës për anëtarësim në NATO, i cili do t’i kontribuonte jo vetëm paqes e stabilitetit në vendin tonë, por edhe në rajon e më gjerë. Kam shprehur mirënjohjen për angazhimin e forcave të NATO-s në Kosovë ndërkaq Admirali Bauer ka shprehur falenderimin e NATO-s për vendimin e Kosovës për pranimin e refugjatëve afganë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat