Dikur me Rugovën, tani me Kurtin/ Pozhari përmend pazaret e Thaçit: Në fund e hëngri kryt e vet!

Aktuale

Dikur me Rugovën, tani me Kurtin/ Pozhari përmend pazaret e Thaçit: Në fund e hëngri kryt e vet!

Nga: A.M Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 09:50
Xhevdet Pozhari

Analisti politik, Xhevdet Pozhari ka reaguar pas paralajëmërimit të PDK-së për formimin e ‘Qeverisë në hije’.

Ai në një postim në Facebook tha se PDK po vepron njësoj si pas vitit 1999, kur Hashim Thaçi e kishte formuar ‘Qeverinë teknike’ dhe i bënte ftesë presidentit Ibrahim Rugova.

Tutje, Pozhari përmendi edhe pazaret që ndodhën në krye me Thaçin.

“Pas vdekjes së Rugovës nisën qeverisjet e pazareve me në krye Hashim Thaçin. Nuk u ngi derisa u bo edhe president. Në fund e hëngri kryt e vet!

Tash kanë punë me Albin Kurtin, e me gjasë shumë gjatë do të mbesin nën hijen e tij!”, deklaroi Pozhari, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

PDK së shpejti paskan me e formu "Qeverinë në hije".

Flaka ju del me qenë në Qeveri. Sun u duruan as 1 vit. Kështu edhe Hashim Thaçi ia bënte vetes qejfin pas 99-ës. E pat formu "Qeverinë Teknike" dhe e ftojke Ibrahim Rugovën me u kthy në Kosovë. Rugova u kthy dhe i pat mujt krejt bashkë. Por, ishte zemërgjerë, i pat marr në Qeveri. Kuptohet, asokohe PDK-ja nuk i kishte gjynahet e sotshme.

Pas vdekjes së Rugovës nisën qeverisjet e pazareve me në krye Hashim Thaçin. Nuk u ngi derisa u bo edhe president. Në fund e hëngri kryt e vet!

Tash kanë punë me Albin Kurtin, e me gjasë shumë gjatë do të mbesin nën hijen e tij!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat