Dy të rinjtë e vrarë ishin studentë në Gjakovë, po ktheheshin për në shtëpi

Aktuale

Dy të rinjtë e vrarë ishin studentë në Gjakovë, po ktheheshin për në shtëpi

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 22:09
Bashkim Ramosaj

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka folur për sulmin tragjik që ndodhi këtë të premte në Gllogjan ndaj një autobusi ku të vrarë mbetën tre persona.

Ai tha se është një dhimbje e madhe për qytetarët e kësaj komune.

“Gjithçka deri tash është paqartë dhe e dimë që bilanci është tragjik dhe sidomos në vigjilje të festave të nëntorit ku ne të gjithë jemi përgatitur për me e shpreh gëzimin tonë na ndodh kjo sot që dy nxënës të fshatit Gllogjan, një vajzë dhe një djalë, që janë studentë në Gjakovë duke u kthyer dikush ka dalë e ka gjuajtur autobusin. Shoferi ka vdekur në vend të ngjarjes, ndërsa dy nxënësit kanë ndërruar jetë në spitalin e Gjakovës. Një fatkeqësi tepër e madhe që shpresoj që këto veprime makabre të mos përsëriten në kombin tonë.

“Ishalla Zoti i forcon dhe i bën të përballojnë këtë dhimbje”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat