Publikohet raporti 24 orësh me Covid-19, kaq raste të reja u regjistruan

Aktuale

Publikohet raporti 24 orësh me Covid-19, kaq raste të reja u regjistruan

Nga: A.ZH Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 14:58
QKUK

9 raste të reja me Koronavirus janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, nuk është regjistruar asnjë viktimë, derisa 10 persona janë shëruar, përcjell Bota sot.

Njoftimi i plotë:

27 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.898 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.614.212 doza të vaksinës.

Deri më sot 761.003 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.591 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.758. Në total numri i rasteve aktive është 334.

Të dhënat e detajuara mund t' gjeni KËTU

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat