A ishte akt terrorist sulmi i mbrëmshëm në Gllogjan? Flet drejtori i Policisë

Aktuale

A ishte akt terrorist sulmi i mbrëmshëm në Gllogjan? Flet drejtori i Policisë

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 15:41
Pamje nga vendi i ngjarjes

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti në konferencë për media tha se nuk kanë asnjë të dhënë apo provë se krimi që u kry dje në Gllogjan ka të bëjë me akt terrorist.

“Deri në këtë moment nuk e kemi asnjë të dhënë asnjë provë asnjë informacion që shkon kah akti terrorist ose nga akti  që lidhet me çështje religjioze”, tha ai.

Drejtori Mehmeti tha poashtu se ekzaminimi i provave tenike që është duke u bërë merr kohë.

“Terreni është duke u ekzaminuar tani. Ekzamini i provave teknike është që kërkon kohë, është e pamundur që të bëhet kaq shpejt të lëvizjeve që ka bërë i dyshuari ose të dyshuarve”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat