Pozhari i nxjerr me emra: 3 ministrat më të vlerësuar të Qeverisë Kurti: Koha që edhe kjo ministre të kthjellet!

Aktuale

Pozhari i nxjerr me emra: 3 ministrat më të vlerësuar të Qeverisë Kurti: Koha që edhe kjo ministre të kthjellet!

Nga: A.ZH Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 09:20
Albin Kurti, Xhevdet Pozhari; foto ilustrim nga "Bota sot"

Gazetari Xhevdet Pozhari, ka thënë se Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ish-ministri i Shëndetësisë Arben Vitia dhe ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, janë ministrat më të vlerësuar të Qeverisë Kurti, në vitin e parë të qeverisjes.

Rezultatin, ai e nxori nga pyetja drejtuar mive të tij në Facebook.

“Armend Mehaj, Arben Vitia dhe Hekuran Murati qenkan ministrat më të vlerësuar për vitin e parë të qeverisjes, sipas miqve në Fb. Asnjë grua ministre. Keq!”, ka shkruar Pozhari.

Image
Armend Mehaj, Arben Vitia dhe Hekuran Murati ministrat më të vlerësuar për vitin e parë të qeverisjes, sipas Pozharit

Ndërsa, lidhur me ministren e Ekonomisë Artane Rizvanoll, Pozhari ka thënë se ajo ka përmirësuar performancën gjatë muajit nëntor. Por, ai ka kërkuar nga ministrja e Jashtme Donika Gërvalla, që të “kthjellet”.

“Përndryshe, ministrja Artane Rizvanolli paska qenë shumë aktive gjatë muajit nëntor. Paska informacion të bollshëm për strategjinë e planifikuar për sektorë të caktuar, veçanërisht energjisë. Kritika veç e përmirëson performancën. Është koha që edhe Donika Gërvalla të kthjellet!”, ka thënë Xhevdet Pozhari./BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat