Pesë vjet para ekzekutimit Hashim Thaçi e kishte etiketuar Behajdin Hallaqin si spiun të UDB-së/ Kufoma ende nuk i është gjetur

Aktuale

Pesë vjet para ekzekutimit Hashim Thaçi e kishte etiketuar Behajdin Hallaqin si spiun të UDB-së/ Kufoma ende nuk i është gjetur

Nga: Idriz Morina Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 11:07
Foto ilustrim Hashim Thaçi në gjykatën speciale në Hagë, dhe portreti i Behajdin Hallaqit

Vite më parë në letrat e tij të famshme Murat Jashari, tani i ndjerë, e akuzonte Hashim Thaçin se padrejtësisht e kishte njollosur Behajdin Hallaçin, një veprimtar i ilegales në Kosovës, si bashkëpunëtorë të UDB-së.

Po me këtë akuzë u arrestua dhe po mbahej në burgun e Kleçkës. Nga atje një natë u nxor për t’u mos u kthyer kurrë më i gjallë!

Ndërtimi i akuzës!

Në linjë me këto pohime, vijnë dëshmi të reja, të pohuara nga dëshmitarë të ngjarjeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat