Uran Ismaili dhe Arben Vitia nuk marrin pjesë në ceremoninë e betimit të kryetarit të ri të Prishtinës

Aktuale

Uran Ismaili dhe Arben Vitia nuk marrin pjesë në ceremoninë e betimit të kryetarit të ri të Prishtinës

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 10:55
Ceremonia

Kundër kandidatet e Përparim Ramës, në zgjedhjet e fundit lokale Uran Ismajli nga Partia Demokratike e Kosovës dhe Arbren Vitia nga Lëvizja Vetëvendosje, nuk po marrin pjesë në ceremoninë e betimit të kryetarit të Prishtinës.

I vetmi i cili është i pranishëm në sallë është ish kandidati nga Aleanca Kosova e Re, Gëzim Mehmeti si dhe ish nën kryetari Selim Pacolli.

Mbledhja inauguruese e Kuvendit Komunal të Prishtinës ka filluar në orën 10:25.

Aty janë betuar anëtarët e Kuvendit Komunal të Prishtinës dhe kryetari i ri, Përparim Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat