Haki Abazi i gëzuar që Përpaim Rama mori detyrën, thumbon keq Shpend Ahmetin

Aktuale

Haki Abazi i gëzuar që Përpaim Rama mori detyrën, thumbon keq Shpend Ahmetin

Nga: P.R Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 22:05
Haki Abazi

Pas 8 vitesh, Shpend Ahmeti është larguar nga posti i kryetarit të Komunës së Prishtinës.

E Ahmetin do ta zëvendësojë Përparim Rama i LDK-së, i cili në zgjedhjet lokale e mposhti Arben Vitinë e Lëvizjes Vetëvendosje.

Largimit të Shpend Ahmetit dhe ardhjes së Ramës kryetar i ri i Prishtinës, i është gëzuar edhe deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi, i cili përmes një postimi në facebook, 8 vitet e Ahmetit i ka quajtur degradim i Prishtinës.

“Nuk t’falim për tetë vite të degradimit dhe dembelisë, për pishat e veternikut që nuk ekzistojnë më dhe as për lloqin, as për urbanocidin dhe as për borxhin me mijëra euro… lamtumirë kunja e kifle”, ka shkruar Abazi, teksa ka publikuar fotot e degradimit të Prishtinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat