Ramush Haradinaj, a i ke privatizuar 200 apo 1200 hektarë/ Jo të babës, por të Gllogjanit

Aktuale

Ramush Haradinaj, a i ke privatizuar 200 apo 1200 hektarë/ Jo të babës, por të Gllogjanit

Nga: I. M. Më: 14 dhjetor 2021 Në ora: 19:19
Ramush Haradinaj thoshte se ia ka blerë vetëm 200 hektarë

Debati i ashpër në Kuvendin e Kosovës për privatizimin më lirë se fal të tokave nga kasta e komandantëve, e në këtë rast nga familja Haradinaj, është përcjellë edhe nga familjet fisnike shqiptare.

Një reagim i shpejtë dhe me informacione goditëse për Haradinajn, vijnë nga familja Imeri, e cila e ka të vrarë anëtarin e saj, Haki Imerin, menjëherë pas luftës, vetëm pse ishte një zyrtar dhe mbështetës i fuqishëm i Rugovës në Drenicë.

Sipas këtyre informacioneve, as që bëhet fjalë për tokë të babës dhe as për 200 hektarë, por për rrafsh 1.200 hektarë!

Lexojeni reagimin e familjes Imeri:

Zoti Ramush Haradinaj duhet të na thotë të vërtetën rreth tokës (Lajthisë)?

- A janë 200 hektar apo 1200 hektarë?

- dhe a janë vetëm të babës tënd ato mijëra hektarë apo është toka e gjithë Gllogjanit?

-A gënjen Ramush Haradinaj për qejf a për lekë?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat