Lutfi Haziri flet për koalicionin VV-PDK

Aktuale

Lutfi Haziri flet për koalicionin VV-PDK

Më: 10 janar 2022 Në ora: 23:16
Lutfi Haziri

Ish-kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka folur për zhvillimet politike në këtë komunë, që kur ai humbi zgjedhjet. Haziri në emisionin DPT te Fidani, komentoi koalicionin VV-PDK në këtë komunë.

“Kjo që ka ndodhur tash në zgjedhjet lokale ka thyer të gjitha barrierat, ka thyer të gjitha pritjet dhe të gjitha premtimet”, thotë Haziri.

A ishte i pritshëm ky koalicion?

“Nuk ka qenë e pritshme sepse janë shkel vijat e kuqe. Është shkel gjithë ajo kundërshti dhe kundërshtim i madh politik, duke bërë me gisht politikisht dhe duke përjashtuar mundësinë e një bashkëpunimi”, thotë Haziri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat