12-vjeçarja nga Prishtina rrëfen momentin se si u sulmua nga qentë endacakë

Aktuale

12-vjeçarja nga Prishtina rrëfen momentin se si u sulmua nga qentë endacakë

Më: 14 janar 2022 Në ora: 22:35
Pamje nga video

M.K, 12-vjeçare, të premten u sulmua nga qentë endacakë në qendër të Prishtinës.

Sipas saj ishin gjashtë qenë që iu vërsulen, derisa ajo po shkonte për ta marr vëllain nga shkolla.

Vajza u dërgua për tretman mjekësor në Emergjencë.

Sipas drejtorit të Emergjencës Naser Syla gjendja e vajzës është e mirë veçse 12 vjeçarja ka pësuar stres nga rasti që i ka ndodhur.

Një apel për institucionet e pati nëna e vajzës, e cila kërkoi nga komuna që të gjejë një zgjidhje për këtë problematikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat