Beogradi tërhiqet nga referendumi/ Analisti nga Amerika: Kështu mbrohet shteti i Kosovës

Aktuale

Beogradi tërhiqet nga referendumi/ Analisti nga Amerika: Kështu mbrohet shteti i Kosovës

Nga: A.M. Më: 15 janar 2022 Në ora: 23:59
Kuvendi i Kosovës

Analisti nga Amerika, Binak Maxharraj ka reaguar pas tërheqjes së Serbisë për referendumin në Kosovë.

Ai ironizoi me PDK-në dhe Listën Serbe, duke thënë se tani mund të votojnë në qytetet e Serbisë.

Maxharraj ‘kërkoi’ nga këto dy subjekte që për të votuar për referendumin t’i marrin me vete edhe Arben Gashin, Driton Selmanaj dhe Lutfi Hazirin, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Është mirë që sot edhe PDK të shkojë së bashku me Listën Srpska të votojë në qytetet e Serbisë.

Beogradi tërhiqet nga referendumi në Kosovë. Për ata që se dijnë apo nuk duan ta dijnë se kështu mbrohet shteti i Kosovës.

Serbët e Kosovës mund të votojnë vetëm në qytetet jashtë Kosovës, le të shkojnë nësë dëshirojnë edhe në Rusi të votojnë. Kjo është punë e tyre.

Kështu i mbyllen dyert Serbisë një nga një të cilat për dekada ua hapi Hashim Thaçi, Isa Mustafa, Kadri Veseli e të tjerët që Kosovën e kishin bërë si lodër hynin e dlilnin kur dëshironin pa i pengu askush.

Por, mendoj se PDK ia mbajti krahun për dekada Listës Srpska.

Por sot ne seancën e Parlamentit të Kosovës u vërejt se urrejtja patalogjike e disa deputetëve nga radha e LDK ndaj kryeministrit Kurti ishte më e madhe se urrejtja ndaj Serbisë.

Por, i kisha kërkuar PDK-së dhe Listës Srpska që për të votuar jashtë Kosovës t’i marrin me vete edhe Arben Gashin, Driton Selmanaj e bile edhe Lutfi Hazirin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat