“O Edo kujdes”/Tomë Gashi i reagon Ramës: Erdoganin e thërret vëlla e Vuçiqit do t’ia dorëzosh Shqipërinë

Aktuale

“O Edo kujdes”/Tomë Gashi i reagon Ramës: Erdoganin e thërret vëlla e Vuçiqit do t’ia dorëzosh Shqipërinë

Nga: G.B Më: 17 janar 2022 Në ora: 11:56
Gjergj Kastrioti Skënderbeu

Avokati Tomë Gashi ka reaguar ndaj kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për vizitën e presidentit të Truqisë Erdogan në Shqipëri sot.

Përmes një postimi në Facebook, Gashi ka thënë se nuk e kupton se si po i do aq shumë okupatorët, ku Truqia na okupoi për 525 vjet ndërsa ai e thërret vëlla Erdoganin, ndërsa Vuçiqit po do t’ia dorëzojë Shqipërinë e Serbia na okupoi për 100 vjet, përcjell Bota sot.

Avokati i ka kërkuar Ramës që të bëjë kujdes pasi e përfaqëson kombin shqiptar.

Madje, ai ka thënë se ai dallon pasi politikanë të tjerë kanë qenë të detyruar të kenë miqësi me Erdoganin e Vuçiqin për shkak të probleme me Gjykatën Speciale, por që nuk i shpëtoi asnjëri.

Postimi i tij i plotë:

Edi Rama ka një defekt që se kuptoj.

Pak si shumë është ka i do ish okupatoret tanë.

Turqia na okupoi 525 vjet ku Erdoganin e thirr vëlla?

Serbia na okupoi hiç më pak se 100 vjet, ky Vuçiqit do me ia dorëzu Shqipërinë gjerë e gjatë.

Ooo Edo, pak kujdes baco se ti se përfaqëson kombin shqiptar.

Ti vetëm harron qëllimisht shpejt.

E pakuptueshme kur dihet se ti nuk ke probleme me Gjykatën Speciale siç kishin e kanë do do që u bënë servilë të Erdoganit e të Vuçiqit, po ata si shpëtuan!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat