Reagon zëdhënësi i KEDS-it: 69 për qind e konsumatorëve nuk harxhojnë 600 kWh në muaj

Aktuale

Reagon zëdhënësi i KEDS-it: 69 për qind e konsumatorëve nuk harxhojnë 600 kWh në muaj

Më: 18 janar 2022 Në ora: 14:49
Viktor Buzhala

Zëdhënësi i KEDS, Viktor Buzhala ka reaguar pas paralajmërimeve për ngritje të çmimit të energjisë elektrike duke u thirrur në bllok tarifë nga ZRRE.

Ai në një reagim në llogarinë e tij në Facebook ka dhënë disa statistika se sa për qind e konsumatorëve harxhojnë afër 600 kilovatë orë energji elektrike në muaj.

“Janë 69 per qind e konsumatorëve që nuk e kalojnë asnjë muaj gjatë vitit shifrën e 600 kWh. Gati 80 për qind e konsumatorëve nuk e kalojnë këtë shifër gjatë muajve të verës.

Ndërsa, edhe ata që e kalojnë për 600 këh të parë paguajnë më lire, pra njëjte për këtë pjesë shpenzimit”, ka shkruar Buzhala.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat