“Pse Hasha, Isa e Hysa kanë guxuar të nënshkruajnë marrëveshje pro-serbe?”/ Bytyçi i kundërpërgjigjet Skender Hysenit

Aktuale

“Pse Hasha, Isa e Hysa kanë guxuar të nënshkruajnë marrëveshje pro-serbe?”/ Bytyçi i kundërpërgjigjet Skender Hysenit

Nga: M.L Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:07
Skender Hyseni dhe Hashim Thaçi

Profesori universitar Enver Bytyçi, e ka komentuar deklaratën e zyrtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Skender Hyseni, i cili ka thënë se kryeministri Albin Kurti s‘ka guxim të zgjidhë konfliktin me Serbinë“!

Bytyçi ka thënë se, nëse Hyseni e quan guxim një marrëveshje që e ndan territorin, ose që zhbën shtetësinë, atëherë guxim do të thotë të mos e nënshkruash atë!

Postimi i plotë:

Guximi i „tradhtarëve“

Skënder Hyseni ka thënë se “Albin Kurti s‘ka guxim të zgjidhë konfliktin me Serbinë“!

Une nuk e di çfarë mendon Hyseni me të pasurit guxim në bisedimet mes Kosoves dhe Serbisë. Por, nëse ai e quan guxim një marrëveshje që e ndan territorin, ose që zhbën shtetësinë, atëherë guxim do të thotë të mos e nënshkruash atë! Pse Hasha, Isa e Hysa kanë guxuar të nënshkruajnë marrëveshje pro-serbe, kjo nuk ia jep Skenderit të drejtën që t‘ia kerkojë të njëjtën gjë Albin Kurtit!

Është guxim ta mbrosh vendin tënd o Skendë, jo ta shesësh atë te Serbia!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat