Në mesin e të infektuarve me COVID-19 sot ishin edhe 31 fëmijë nën moshën 9 vjeçare

Aktuale

Në mesin e të infektuarve me COVID-19 sot ishin edhe 31 fëmijë nën moshën 9 vjeçare

Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:44
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë u regjistruan edhe 720 raste të reja të infektuara me COVID-19.

Në mesin e të infektuarve gjatë kësaj kohe ishin edhe 31 fëmijë të moshës zero deri 9 vjeçare.

159 persona ishin të moshës 10-19 vjeç, 104 të moshës 20-29 vjeçare, 123 të moshës 30-39 vjeçare ndërsa 130 ishin të moshës 40-49 vjeçare.

Komuna e Prishtinës regjistroi më së shumti raste të reja, gjithsej 429, pastaj ajo e Gjilanit 55, Gjakovës 41, Mitrovicës 38, Prizrenit 36 dhe Fushë Kosovës 23.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat