Ambasadori amerikan me komandantin e KFOR-it: Ushtarët në Bondsteel, dëshmi e përkushtimit për sigurinë në rajon

Aktuale

Ambasadori amerikan me komandantin e KFOR-it: Ushtarët në Bondsteel, dëshmi e përkushtimit për sigurinë në rajon

Nga: G.B Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:44
Jeff Hovenier dhe Ferenc Kajari

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Jeff Hovenier, është takuar me komandantin e KFOR-it në Kosovë, Ferenc Kajari.

Përmes një postimi në Twitter, ai ka bërë të ditur se takimi me të rikonfirmon mbështetjen e palëkundur të SHBA-ve për KFOR-in, përcjell Bota sot.

Ambasadori po ashtu ka thënë se KFOR ka rol të domosdoshëm në sigurimin e stabilitetit në rajon.

“Takimi me komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari, rikonfirmoi mbështetjen e palëkundur dhe të vazhdueshme të SHBA-së për KFOR-in. Kontributet e trupave amerikane në Bondsteel, një nga më të mëdhenjtë midis aleatëve, është dëshmi e angazhimit tonë në rolin i domosdoshëm të KFOR-it në sigurimin e stabilitetit rajonal”, ka shkruar Hovenier në Twitter.

Image
Jeff Hovenier dhe Ferenc Kajari
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat