Ambasadorët shqiptarë në Çeki: Mezi presim ta mbështesim e forcojmë diasporën tonë këtu

Aktuale

Ambasadorët shqiptarë në Çeki: Mezi presim ta mbështesim e forcojmë diasporën tonë këtu

Më: 18 janar 2022 Në ora: 22:19
Albesjana Iberhysaj

Këtë të martë, në Çeki, kanë zhvilluar takim ambasadori i Shqipërisë, Ilirian Kuka, me ambasadoren e Kosovës, Albesjana Iberhysaj.

Në këtë takim, Iberhysaj tha se patën diskutim të mirë për angazhimet e tyre të përbashkëta për të ecur përpara, në të gjitha çështjet që do të punojnë së bashku.

“Faleminderit për pritjen dhe diskutimin e ngrohtë”, ka shkruar Iberhysaj në llogarinë e saj në Twitter.

I kënaqur me takimin u nda edhe ambasadori shqiptar atje, ku tha se mezi pret të punojnë së bashku me ambasadoren e Kosovës në të gjitha fushat e agjendës së përbashkët.

“I kënaqur me takimin e ambasadores së re të Kosovës në Çeki. Mezi presim të bashkëpunojmë në të gjitha fushat e përbashkëta, të mbështesim dhe forcojmë shqiptarët e diasporës sonë në Çeki”, ka shkruar Kuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat