“Nëse nuk i ndalim me kohë, nesër do jetë vonë”/ Driton Selmanaj “shpërthen” ndaj Qeverisë Kurti

Aktuale

“Nëse nuk i ndalim me kohë, nesër do jetë vonë”/ Driton Selmanaj “shpërthen” ndaj Qeverisë Kurti

Nga: M.L Më: 18 janar 2022 Në ora: 22:23
Driton Selmanaj

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka komentuar situatën me shtrenjtimin e energjisë elektrike në vend.

Ai me këtë rast hodhi kritika ndaj qeverisë, duke thënë se pas këshillave për qytetarët se si të ngrohen, ua rriti deri në 100% çmimin e energjisë.

Postimi i plotë:

Në fillim ju thanë qytetarëve mos u ngrohni me dru se po dëmtohen pyjet, pastaj ju thanë mos u ngrohni me qymyr se po ndotet ambienti, kur qytetarët mbeten pa asnjë rrugë tjetër dhe u orientuan ka ngrohja me energji, atëherë del qeveria dhe ua shtrenjton deri në 100% çmimin e energjisë.

E me çka të ngrohen njerëzit?!!!

Mos u befasoni, popullistët të tillë janë. Kujdesen për popullin vetëm derisa ua marrin votën, pastaj puna e parë që bëjnë i hypin në qafë popullit.

Nëse nuk i ndalim me kohë, nesër do jetë vonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat