Molliqaj: Polici e pasjellshme dhe e dirigjuar politikisht, s’jemi budallë me hy brenda objektit të Qeverisë

Aktuale

Molliqaj: Polici e pasjellshme dhe e dirigjuar politikisht, s’jemi budallë me hy brenda objektit të Qeverisë

Më: 29 janar 2022 Në ora: 15:11
Dardan Molliqaj

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj e ka quajtur policinë të dirigjuar politikisht meqë të njëjtit nuk kishin ndërhyrë në protestën e së mërkurës dhe të njëjtit ishin lejuar të mbanin fjalimin po aty tek shkallët e hyrjes së objektit të qeverisë.

“Kjo polici përmbrapa është e dirigjuar politikisht. Para tre ditësh është mbajtur protestë me të njëjtën kauzë, dhe këtu nuk ka pas polic dhe këtu është mbajt fjalimi. Siç e shihni kanë humbur mbi shpinën time thua se çfarë po bëjmë. I kërkova me mirëkuptim më ranë sipër e filluan me arrestu, polici e pasjellshëm e të dirigjuar politikisht. Ne po kërkojmë tre shkallë më shumë. Në emër të gjithë juve po iu sigurojë që nuk hyjmë në objekt, se nuk jemi budall me hy në objekt. I njëjti komandant para tre ditësh nuk e ka qitë këtu policinë, policia është këtu me na pengu neve. A e dini pse? Sepse na e kanë rrit çmimin e energjisë elektrike e tash ju vjen marre e po fshihen pas policisë. I bëjë thirrje policisë tre hapa mbrapa, askush nuk ka me hy brenda", tha ai.

Qindra qytetarë i janë bashkuar protestës së thirrur nga Partia Socialdemokrate (PSD) për ta kundërshtuar shtrenjtimin e rrymës e ku po kërkohet që të hedhet poshtë propozimi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) për ngritjen e çmimit të energjisë elektrike.

“Ju e rrisni çmimin ën rezistencën” , “ndryshimi i madh veç n’faturë t’rrymës”. “krejt dhe padrejtë”, ”krejt dhe shtrenjtë” “Krejt rroga n’rrymë”, “Albin mashtruesi”, janë disa nga pankartat që protestuesit po mbajnë teksa po brohorasin “Albin rrenci”, “Albin hajni”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat