Edhe katër vjet më parë, Dardan Molliqaj kishte kërcënuar Policinë e Kosovës, ishte armiqësor ndaj Kurtit

Aktuale

Edhe katër vjet më parë, Dardan Molliqaj kishte kërcënuar Policinë e Kosovës, ishte armiqësor ndaj Kurtit

Nga: H.O. Më: 30 janar 2022 Në ora: 18:43
Pamje nga protesta

Dardan Molliqaj në protestën e së shtunës i rreshtuar në PSD, sulmoi me shuplakë një zyrtar të Policisë së Kosovës.

Mirëpo nuk është hera e parë që Molliqaj kishte bërë një veprim të parë. Pikërisht 4 vjet më parë, në janar të vitit 2015, kur Molliqaj ishte pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje, në një protestë ku kërkohej shkarkimi i Jabllanoviҫit dhe kthimi i Trepçës në ndërmarrje publike, i kishte dhënë ultimatum policisë që të largoj rrethojat.

 “Nuk lejojmë të rrethohemi sepse nuk jemi egërsira, por jemi qytetarë të Kosovës. Kemi organizuar kujdestarë për t’i mbrojtur objektet e qeverisë. I japim ultimatum policisë që për 15 minuta t’i largojnë rrethojat”, kishte thënë Molliqaj.

Që nga atëherë, ishte kërkuar largimi i Molliqajt nga Vetëvendosja, pasi vlerësohej se po mban qëndrime armiqësore ndaj Lëvizjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat