6 të vdekur nga Covid-19 në Kosovë, publikohet numri i rasteve të reja

Aktuale

6 të vdekur nga Covid-19 në Kosovë, publikohet numri i rasteve të reja

Nga: A.ZH Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 14:57
Foto ilustrim

​Edhe 6 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me Koronavirus në Kosovë.

Sipas të dhënave të reja nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 602 raste të reja pozitive.

Ndërsa janë shëruar 2584 qytetarë, përcjell Bota sot.

Njoftimi i plotë:

13 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 835 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.801.246 doza të vaksinës.

Deri më sot 810.708 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 93.334 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 4.386 testime, 602 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 2.584 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 207.216.

Në total numri i rasteve aktive është 12.651.

Të dhënat e detajuara mund t'i gjeni KETU

Image
Statistikat nga MSH
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat