Bie numri i pacientëve me Covid-19 në QKUK dhe spitale

Aktuale

Bie numri i pacientëve me Covid-19 në QKUK dhe spitale

Më: 18 shkurt 2022 Në ora: 12:08
Foto ilustrim

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 136 pacientë me Covid-19.

92 pacientë janë me oksigjeno-terapi, kurse 9 pacientë në Mjekim Intensiv.

Ndërkaq në Klinikën e Gjinekologjisë po trajtohen pesë paciente.

Kujtojmë që 1 shkurt të këtij viti në trajtim për Covid-19 në ShSKUKkanë qenë 216 pacientë.

Njoftimi i plotë:

Covid-19:  92 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

136 pacientë po trajtoen nga Covid-19, në kuadër të klinikave klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme.

92 pacientë janë me oksigjeno-terapi, kurse 9 pacientë në Mjekim Intensiv 

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 52 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 8 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 5 pacientë

Spitali i Prizrenit, 13 pacientë

Spitali i Gjilanit, 13 pacientë

Spitali i Pejës, 10 pacientë

Spitali i Gjakovës, 11 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 5 pacientë

Spitali i Ferizajt, 12 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat